#PPG2016
SUP
  • Sign Up for Email Updates

  • #PPG2016
  • CONTEST
    OFF
  • Congrats Champions Connor Baxter & Candice Appleby! 2017 Dates Confirmed: 9/29/17 - 10/1/17
  • LOCAL TIME
    11:44
    PM
  • RESULTS
Past Results

FULL 2015 RESULTS BELOW

SEE MANUFACTURERS’ TEAM CHALLENGE RESULTS

Pacific Paddle Games - 10/10/2015 to 10/11/2015
Doheny State Beach- Dana Point, CA

Results By: Finished Results
www.finishedresults.com

Female - Individual Scores

===================================================================== Place Name Age Team Points ===================================================================== 1 Appleby, Candice 30 INFI 2000 2 Anderson, Annabel 34 ATX 1650 3 Wylde, Fiona 18 STAR 1525 4 Foudy, Shae 16 RIVI 1475 5 Jackson, Angela 39 UNA 1400 5 Black, Terrene 32 UNA 1400 7 Alston, Lexi 13 HOBI 1200 8 Hoenscheid, Sonni 34 SIC 1150 9 Zilg, April 29 HOBI 975 10 King, Tarryn 25 UNA 800 11 Strickland, Penelope 37 FCS 775 12 Rosen, Bailey 19 FCS 700 13 Gangini Decoite, Talia 22 UNA 650 14 Burgess, Victoria 31 UNA 625 15 Mecucci, Silvia 34 UNA 550 15 Tiare Bartlow, Sophia 25 UNA 550 17 Fromm, Alyson 21 INFI 515 18 Taylor, Shelby 23 UNA 500 19 Mab, Mab 49 UNA 370 20 Guesdon, Celine 36 UNA 350 21 Park, Lori 41 UNA 300 22 Zur, Krisztina 35 UNA 250 23 Crash, Mini 43 UNA 180

Male - Individual Scores

===================================================================== Place Name Age Team Points ===================================================================== 1 Baxter, Connor 21 STAR 1750 2 Steinfath, Casper 22 UNA 1725 3 Freitas, Mo 18 UNA 1550 4 Grant, Travis 32 FCS 1400 5 Ching, Danny 32 FCS 1350 6 Kerbox, Kody 21 UNA 1250 7 Glynn, Chuck 27 UNA 1100 8 Letourneur, Martin 19 HOBI 900 9 Arutkin, Arthur 18 UNA 770 10 Booth, Michael 24 UNA 760 11 Jensen, Jake 21 UNA 750 11 Titouan, Puyo 24 STAR 750 13 Schweitzer, Zane 22 UNA 740 14 Gomez, Giorgio 19 UNA 690 15 Margetts, Kelly 43 ATX 625 16 Lenny, Kai 23 UNA 575 17 Riccio, Josh 26 UNA 570 18 Rodriguez, Felipe 25 RIVI 555 19 O'Brian, Beau 32 UNA 450 20 Martins, Vinnicius 19 UNA 425 21 Cronsteadt, Georges 35 SIC 375 22 Obra, Bullet 25 HOBI 370 23 Kaneko, Kenny 27 SIC 340 24 Dews, Lincoln 19 ATX 335 25 Nottag, Matt 20 UNA 325 25 Ginella, Noa 21 UNA 325 27 Trout, Slater 20 INFI 300 28 Rose, Brennan 26 RIVI 280 29 Bing, Justin 26 UNA 275 30 Jensen, Jayden 23 UNA 270 31 Stalla, Fernando 28 UNA 250 32 Jackson, Paul 39 UNA 245 33 King, Thomas 31 UNA 218 34 Terrien, Eric 33 UNA 150 35 Kosterlitz, Chase 29 UNA 130 35 Benoit, Carpentier 19 UNA 130 37 Helm, Ryan 41 RIVI 110 38 Jimenez, Javier 21 UNA 100 39 Closier, Gregory 40 UNA 80 40 Vaine, Jeramie 36 UNA 75 41 Murabayashi, Tomoyasu 37 UNA 70 42 Buillard, Niuhiti 23 UNA 65 43 Ingalls, Tucker 19 UNA 60 44 Fielder, Chance 43 UNA 49 45 Arensman, Matt 23 UNA 47 46 Buday, Tommy 39 UNA 46 47 Rouys, Alexandre 29 UNA 45 48 Dahlin, Kione 37 UNA 44 49 Wild, Jay 35 UNA 43 50 Burguiere, Cyril 36 UNA 42 51 Jeremie, Mandin 40 UNA 41 52 Ellis, Rodney 42 UNA 40 53 Taylor, Corey 30 UNA 39 54 Norman, Christopher 27 UNA 38 55 Donovan, James 24 UNA 37 56 Look, Alex 17 UNA 36 57 Matero, Alex 41 UNA 35 58 Kurt, Byron 51 UNA 34 59 Fletcher, Garrett 24 UNA 33 60 Hasay, Jedd 22 UNA 32 61 Swezey Jr, William 26 UNA 31 62 Russell, Daniel 18 UNA 30 63 Tavares, Michael 32 UNA 29 64 Simonen, Jarkko 36 UNA 28 65 Campbell, Brent 33 UNA 27 66 Schmid, Brian 27 UNA 26 67 Maldonado, Alex 39 UNA 25 68 Knysh, Ryan 28 UNA 24 69 Brink, Robbie 27 UNA 23 70 Miller, Billy 30 UNA 22 71 Kerbox, Buzzy 59 UNA 21 72 Burke, Tim 47 UNA 20

Girls 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 9-10

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 380 Luzi, Bria 9 Una 25:15.2 1000 2 396 Ring, Malaya 9 Infinity 27:08.8 900 3 383 Mclaughlin, Kayla 10 Una 27:26.9 825

Girls 6 Mile DISTANCE GROM PRO 9-10

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 380 Luzi, Bria 9 Una 34:44.4 1000 2 396 Ring, Malaya 9 Infinity 37:21.7 900 3 383 Mclaughlin, Kayla 10 Una 38:02.8 825

Girls 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 11-12

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 360 Higginson, Alexand 12 Una 20:44.7 1000 2 394 Quinn, Delila 11 Una 22:05.5 900 3 389 Nipper, Kitsy 11 Una 22:26.5 825 4 334 Carter, Zoe 12 Una 23:43.3 750 5 346 Ellis, Belah 12 Una 23:59.8 700 6 450 Bralkea, Jessika 11 Una 26:56.8 650 7 331 Brown, Karina 12 Una 29:36.0 600

Girls 6 Mile DISTANCE GROM PRO 11-12

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 360 Higginson, Alexand 12 Una 27:18.3 1000 2 394 Quinn, Delila 11 Una 30:26.2 900 3 346 Ellis, Belah 12 Una 31:22.5 825 4 389 Nipper, Kitsy 11 Una 32:16.8 750 5 450 Bralkea, Jessika 11 Una 32:38.1 700 6 334 Carter, Zoe 12 Una 33:13.8 650 7 405 Schryer, Lily 12 Una 40:49.5 600 8 331 Brown, Karina 12 Una 41:49.5 550 -- 402 Sanchez, Sofia 15 Hobie X56:38.4

Girls 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 13-14

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 321 Araki, Hono 13 Una 20:33.3 1000 2 412 Staples, Jane 13 Sic 22:08.8 900 3 455 Quinn, Sage 14 Una 23:50.2 825 4 322 Baker, Abby 14 Una 25:07.5 750

Girls 6 Mile DISTANCE GROM PRO 13-14

Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 321 Araki, Hono 13 Una 29:48.2 1000 2 412 Staples, Jane 13 Sic 30:40.9 900 3 455 Quinn, Sage 14 Una 32:31.9 825 4 322 Baker, Abby 14 Una 33:37.9 750

Girls 2.1 Mile TECHNICAL JUNIOR PRO 13-17

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 395 Reickert, Annie 14 Una 20:04.1 1000 2 339 Claydon, Lara 15 Starboard 20:14.2 900 3 326 Benitez, Erika 15 Fcs/404 23:06.8 825 4 364 Howson, Jade 13 Una 24:38.9 750 5 361 Hill, Hannah 15 Una 24:39.3 700 6 317 Alexiou, Kalia 14 Una 25:02.3 650 7 401 Salustri, Valeria 14 Una 25:54.1 600 8 402 Sanchez, Sofia 15 Hobie 27:41.8 550

Girls 6 Mile DISTANCE JUNIOR PRO 13-17

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 326 Benitez, Erika 15 Fcs/404 52:20.7 1000 2 317 Alexiou, Kalia 14 Una 54:07.2 900 3 364 Howson, Jade 13 Una 55:40.9 825 4 395 Reickert, Annie 14 Una 56:35.0 750 5 339 Claydon, Lara 15 Starboard 57:21.7 700 6 361 Hill, Hannah 15 Una 1:01:12.5 650 7 401 Salustri, Valeria 14 Una 1:06:12.1 600

Women 40+ 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 386 Miesch-nie, Alley 43 Una 59:21.7 2 338 Clark, Manya 48 Una 1:04:40.3 3 376 Lapekas, Jordan 50 Una 1:10:31.5

Women 18-39 6 Mile DISTANCE Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 344 De Los Reyes, Gina 36 Una 1:07:09.7

Women 40+ 6 Mile DISTANCE Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 386 Miesch-nie, Alley 43 Una 1:06:37.2

Women 14-17 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 337 Clark, Alleanna 16 Una 58:06.3

Women 18-29 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 349 Flinkman, Genna 28 Una 57:46.0 2 447 Callaham, Sarah 29 Una 1:00:24.9

Women 30-39 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 388 Morris, Kristy 38 Una 54:54.4 2 342 Cronsteadt, Heilan 32 Sic 56:46.4 3 385 Messina, Sarah 33 Riviera 58:22.0 4 391 O'Malley, Erin 37 Una 1:02:38.7 5 368 Kaczmarek, Kristin 33 Una 1:02:39.5 6 353 Gadsden, Tricia 39 Una 1:06:30.2

Women 18-39 3 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 409 Smith, Allie 23 Una 33:47.9 2 368 Kaczmarek, Kristin 33 Una 35:09.5 3 419 Tudyk, Tiffany 30 Una 35:32.3 4 379 Luker, Morgan 38 Una 36:09.6 5 340 Cook, Lindsay 29 Una 38:13.1 6 406 Shea, Alicia 28 Una 38:35.8 7 404 Sangmeister, Abbey 34 Una 41:25.5 8 345 Donlon, Brooke 25 Una 41:50.0

Women 40-49 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 424 Yamamoto, Misako 42 Una 56:10.6 2 425 Yasu, Tomoe 48 Una 56:17.5 3 411 Staples, Amy 45 Una 58:27.7 4 399 Rueter, Kim 45 Sup Atx / La Hue 59:21.4 5 365 Humboldt, Jennifer 42 Una 1:02:09.1 6 369 Kiley, Susie 42 Una 1:05:29.2 7 459 Tihanyi, Izzy 49 Una 1:20:07.8

Women 50-59 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 416 Thomas, Kristin 52 Infinity 54:19.9 2 316 Adams, Maggie 53 Una 58:44.7 3 443 Suda, Jaecey 50 Una 59:57.8 4 420 Vasquez, Rosemary 50 Una 1:01:04.0

Women 40-59 3 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 316 Adams, Maggie 53 Una 32:47.0 2 418 Trimm, Jeanne 58 Una 36:04.4 3 422 Williamson, Tonia 47 Una 36:48.0 4 387 Miller, Natalie 43 Una 36:57.6 5 333 Calski, Rose 50 Una 38:44.3 6 473 Austin, Malissa 44 Una 42:13.6 7 413 Stone, Heidi 57 Una 48:31.4

Women 60+ 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 393 Pelliteri, Gp 60 Una 1:16:47.2

Women 18-29 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 349 Flinkman, Genna 28 Una 1:01:44.7 2 323 Bannan, Shannon 26 Una 1:05:13.6 3 363 Howser, Mary 25 Una 1:09:41.6

Women 30-39 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 385 Messina, Sarah 33 Riviera 59:53.3 2 388 Morris, Kristy 38 Una 1:00:36.9 3 342 Cronsteadt, Heilan 32 Sic 1:00:37.2 4 403 Sandvig, Jennie 35 Una 1:06:29.6 5 400 Salatti, Alessandr 31 Una 1:15:48.9

Women 40-49 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 407 Shideler, Stephani 40 Una 58:11.6 2 399 Rueter, Kim 45 Sup Atx / La Hue 59:28.7 3 425 Yasu, Tomoe 48 Una 59:55.5 4 424 Yamamoto, Misako 42 Una 1:00:39.1 5 411 Staples, Amy 45 Una 1:03:25.1 6 431 Schulz, Steffi 45 Una 1:04:26.3 7 365 Humboldt, Jennifer 42 Una 1:06:20.9 8 382 Mcdonald, Wendy 44 Una 1:06:27.9 9 377 Lata, Josette 45 Una 1:07:18.1 10 366 Hunter, Kelly 45 Una 1:11:51.2 11 371 Kingsbury, Veronic 49 Una 1:19:55.6

Women 50-59 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 416 Thomas, Kristin 52 Infinity 57:09.9 2 443 Suda, Jaecey 50 Una 1:04:21.5 3 325 Benedetto, Gretche 59 Una 1:08:02.7 4 347 Ells, Valerie 56 Una 1:10:57.9 5 329 Bradley, Diane 54 Una 1:12:19.8 6 420 Vasquez, Rosemary 50 Una 1:17:11.4

Women 60-69 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 397 Robbins, Patty 60 Una 1:17:53.8 2 393 Pelliteri, Gp 60 Una 1:22:23.9

Women 6 Mile DISTANCE PRONE STOCK

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 495 O'Brien, Dj 49 Una 56:25.8 1000 2 328 Boring, Christina 25 Una 56:46.3 900 3 356 Garcia, Julia 22 Fcs/404 1:00:09.6 825 4 374 Kuiken, Marisa 28 Una 1:00:35.9 750 5 350 Flynn, Lacie 31 Una 1:00:40.1 700

Women 3 Mile TECHNICAL PRO

=================================================================== Name Age Team Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 423 Wylde, Fiona 18 Starboard 22:25.3Q 1 2 319 Anderson, Annabel 34 Sup Atx / La Hue 23:31.0Q 2 3 320 Appleby, Candice 30 Infinity 23:04.8Q 1 4 351 Foudy, Shae 16 Riviera 24:49.0Q 2 5 327 Black, Terrene 32 Una 24:07.1Q 1 6 433 Tiare Bartlow, Sop 25 Una 25:17.2Q 2 7 358 Guesdon, Celine 36 Una 25:37.8Q 1 8 367 Jackson, Angela 39 Una 25:41.6Q 2 9 362 Hoenscheid, Sonni 34 Sic 26:16.6Q 2 10 384 Mecucci, Silvia 34 Una 27:50.2Q 1 11 318 Alston, Lexi 13 Hobie 26:43.2Q 2 12 332 Burgess, Victoria 31 Una 30:01.2Q 1 13 398 Rosen, Bailey 19 Fcs/404 26:46.2Q 2 14 355 Gangini Decoite, T 22 Una 30:29.4Q 1 15 364 Howson, Jade 13 Una 27:04.9Q 2 16 414 Strickland, Penelo 37 Fcs/404 31:20.0Q 1 17 370 King, Tarryn 25 Una 27:31.1Q 2 18 415 Taylor, Shelby 23 Una 34:48.7Q 1 19 426 Zilg, April 29 Hobie 27:32.3Q 2 20 427 Zur, Krisztina 35 Una 35:10.8Q 1 21 352 Fromm, Alyson 21 Infinity 27:33.5 2 22 381 Mab, Mab 49 Una 32:34.5 2 23 392 Park, Lori 41 Una 37:56.3 1

Women 3 Mile TECHNICAL PRO

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Finals 1 320 Appleby, Candice 30 Infinity 31:53.1 1000 2 319 Anderson, Annabel 34 Sup Atx / La Hue 33:07.7 900 3 423 Wylde, Fiona 18 Starboard 33:32.2 825 4 327 Black, Terrene 32 Una 33:47.1 750 5 362 Hoenscheid, Sonni 34 Sic 37:11.4 700 6 351 Foudy, Shae 16 Riviera 37:20.3 650 7 318 Alston, Lexi 13 Hobie 37:39.2 600 8 426 Zilg, April 29 Hobie 39:48.6 550 9 367 Jackson, Angela 39 Una 39:49.8 500 10 355 Gangini Decoite, T 22 Una 40:31.6 450 11 370 King, Tarryn 25 Una 42:43.1 425 12 398 Rosen, Bailey 19 Fcs/404 44:03.7 400 13 414 Strickland, Penelo 37 Fcs/404 44:51.4 375 14 332 Burgess, Victoria 31 Una 48:13.1 350 15 384 Mecucci, Silvia 34 Una 48:19.8 325 16 392 Park, Lori 41 Una J49:54.5 300 -- 433 Tiare Bartlow, Sop 25 Una DNF

Women 6 Mile DISTANCE PRO

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 320 Appleby, Candice 30 Infinity 49:05.4 1000 2 367 Jackson, Angela 39 Una 49:05.9 900 3 351 Foudy, Shae 16 Riviera 49:07.0 825 4 319 Anderson, Annabel 34 Sup Atx / La Hue 49:30.4 750 5 423 Wylde, Fiona 18 Starboard 49:33.7 700 6 327 Black, Terrene 32 Una 52:12.5 650 7 318 Alston, Lexi 13 Hobie 52:41.7 600 8 433 Tiare Bartlow, Sop 25 Una 52:41.7 550 9 415 Taylor, Shelby 23 Una 52:50.0 500 10 362 Hoenscheid, Sonni 34 Sic 52:54.6 450 11 426 Zilg, April 29 Hobie 53:14.4 425 12 414 Strickland, Penelo 37 Fcs/404 54:37.0 400 13 370 King, Tarryn 25 Una 54:56.1 375 14 358 Guesdon, Celine 36 Una 55:02.1 350 15 352 Fromm, Alyson 21 Infinity 55:08.7 325 16 398 Rosen, Bailey 19 Fcs/404 55:10.5 300 17 332 Burgess, Victoria 31 Una 55:15.4 275 18 427 Zur, Krisztina 35 Una 55:31.3 250 19 384 Mecucci, Silvia 34 Una 55:49.5 225 20 355 Gangini Decoite, T 22 Una 57:43.9 200 21 381 Mab, Mab 49 Una 58:56.4 190 22 341 Crash, Mini 43 Una 59:39.3 180

Boys 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 8 & under

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 194 Mencinsky, Trevor 8 Una 28:29.4 1000

Boys 6 Mile DISTANCE GROM PRO 8 & under

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 194 Mencinsky, Trevor 8 Una 37:29.3 1000

Boys 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 9-10

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 467 Freitas, Marvin 9 Una 23:45.0 1000 2 240 Rojas, Conrad 10 Una 24:22.5 900 3 112 Graham, Walker 9 Una 24:24.4 825 4 10 Araki, Shuri 9 Una 24:44.0 750

Boys 6 Mile DISTANCE GROM PRO 9-10

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 10 Araki, Shuri 9 Una 30:17.2 1000 2 240 Rojas, Conrad 10 Una 31:10.1 900 3 467 Freitas, Marvin 9 Una 33:06.7 825 4 112 Graham, Walker 9 Una 33:29.6 750 5 230 Ramos, Alek 10 Starboard 38:05.8 700

Boys 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 11-12

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 193 Mencinsky, Gavin 11 Una 21:33.2 1000 2 161 Lamar, Keagan 11 Una 21:47.5 900 3 113 Graham, Jonas 11 Una 22:05.0 825 4 241 Rose, Zeke 11 Una 22:34.9 750 5 271 Spencer, Finn 12 Una 22:45.4 700 6 276 Staples, Rhys 11 Sic 23:45.2 650 7 250 Sanchez, Phoenix 12 Una 24:11.1 600 8 190 Mcphillips, Dax 11 Una 24:35.3 550 9 274 Springer, Matix 12 Una 24:38.6 500 10 120 Hammond, Burke 12 Una 25:44.5 450

Boys 6 Mile DISTANCE GROM PRO 11-12

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 193 Mencinsky, Gavin 11 Una 29:26.0 1000 2 271 Spencer, Finn 12 Una 29:28.6 900 3 113 Graham, Jonas 11 Una 29:39.3 825 4 161 Lamar, Keagan 11 Una 30:08.4 750 5 276 Staples, Rhys 11 Sic 30:16.4 700 6 250 Sanchez, Phoenix 12 Una 30:31.3 650 7 241 Rose, Zeke 11 Una 30:59.5 600 8 274 Springer, Matix 12 Una 31:35.9 550 9 120 Hammond, Burke 12 Una 32:39.1 500

Boys 1.4 Mile TECHNICAL GROM PRO 13-14

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 272 Spencer, Jeffrey 14 Una 19:01.1 1000 2 21 Bashor, Tyler 13 Infinity 19:18.0 900 3 254 Schoenig, Elijah 14 Una 19:18.8 825 4 51 Carter, Trent 13 Una 19:28.5 750 5 479 Andersen, Christia 14 Una 19:28.7 700 6 449 Brackett, Joshua 13 Una 20:34.3 650 7 297 Vander Broek, Cole 14 Una 20:36.9 600 8 16 Baker, Stephen 14 Una 21:32.7 550 9 242 Rose, Keaton 13 Una 21:41.3 500 10 212 Nilsen, Thomas 13 Una 22:54.4 450 11 183 Mawae, Alex 13 Una 23:30.6 400 12 452 Allen, Luke 14 Una 23:56.6 400 13 265 Siverts, Hanson 14 Una 24:14.0 400

Boys 6 Mile DISTANCE GROM PRO 13-14

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 272 Spencer, Jeffrey 14 Una 25:54.3 1000 2 21 Bashor, Tyler 13 Infinity 25:58.7 900 3 51 Carter, Trent 13 Una 26:23.9 825 4 479 Andersen, Christia 14 Una 27:08.8 750 5 254 Schoenig, Elijah 14 Una 27:44.6 700 6 16 Baker, Stephen 14 Una 27:45.2 650 7 449 Brackett, Joshua 13 Una 27:47.1 600 8 242 Rose, Keaton 13 Una 28:00.0 550 9 452 Allen, Luke 14 Una 29:14.7 500 10 265 Siverts, Hanson 14 Una 29:45.7 450 11 297 Vander Broek, Cole 14 Una 30:18.6 400 12 212 Nilsen, Thomas 13 Una 30:40.4 400 13 183 Mawae, Alex 13 Una 31:47.3 400

Boys 2.1 Mile TECHNICAL JUNIOR PRO 13-17

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 210 Napoleon, Riggs 17 Una 18:19.5 1000 2 134 Hopper, Noa 16 Fcs/404 18:19.7 900 3 463 Barel, Guy Una 18:22.4 825 4 136 Hoyer Nielsen, Haa 15 Una 18:49.3 750 5 73 Delgado, Itzel 16 Sup Atx / La Hue 18:51.2 700 6 252 Scheel, Nick 16 Riviera 19:08.6 650 7 94 Fleming, Max 16 Una 19:27.1 600 8 60 Cleveland, Patrick 15 Hobie 19:29.2 550 9 124 Hart, Ryland 15 Una 19:41.2 500 10 138 Huempfner, Joey 17 Una 20:24.4 450 11 175 Maloney, Ryan 16 Una 21:59.0 400 12 22 Bashor, Trevor 16 Infinity 22:24.6 400 13 186 Mcgrath, Joe 17 Una 23:24.2 400

Boys 6 Mile DISTANCE JUNIOR PRO 13-17

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 210 Napoleon, Riggs 17 Una 31:10.1 1000 2 134 Hopper, Noa 16 Fcs/404 48:04.2 900 3 463 Barel, Guy Una 48:27.1 825 4 252 Scheel, Nick 16 Riviera 48:35.4 750 5 73 Delgado, Itzel 16 Sup Atx / La Hue 48:37.0 700 6 136 Hoyer Nielsen, Haa 15 Una 49:55.6 650 7 124 Hart, Ryland 15 Una 51:40.1 600 8 94 Fleming, Max 16 Una 52:05.4 550 9 60 Cleveland, Patrick 15 Hobie 52:41.8 500 10 138 Huempfner, Joey 17 Una 52:44.0 450 11 175 Maloney, Ryan 16 Una 57:13.6 400 12 186 Mcgrath, Joe 17 Una 58:07.4 400

Men 18-29 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 228 Rambo, Brandon 26 Riviera 46:08.8 2 66 Cunningham, Travis 25 Una 48:53.3 3 164 Lauletta, Yann 21 Una 49:29.1 4 200 Miyamoto, Mark 22 Fcs/404 50:39.8 5 466 Lakos, Trevor 19 Una 52:49.2 6 247 Russell, Martin 22 Una 53:46.1 7 198 Miller, Thomas 27 Una 58:35.8 8 149 Kahoonei, Kaliko 23 Una 1:02:54.3

Men 30-39 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 461 David, Foster 34 Una 47:20.9 2 273 Springer, Seth 38 Una 48:50.7 3 67 Curtis, Corey 30 Una 51:48.2 4 100 Gaash, Ran 32 Una 52:40.0 5 262 Simpson, Brett 30 Una 52:40.2 6 465 Hickman, Trent 36 Una 52:43.2 7 62 Cooke, Ryan 32 Una 54:23.8 8 128 Hedman, Alex 36 Una 55:11.1 9 53 Castile, Brendan 31 Una 55:51.9 10 24 Becker, Mike 39 Una 1:02:54.2 11 173 Malan, Adam 35 Una 1:03:31.5 12 83 Eckert, Zack 31 Una 1:06:01.9

Men 18-39 3 Mile DISTANCE Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 100 Gaash, Ran 32 Una 27:40.2 2 118 Haigis, Kevin 27 Una 30:05.2 3 471 Hartnett, Matt 30 Una 1:03:09.6

Men 40-49 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 448 Gavere, Dan 45 Starboard 48:46.0 2 148 Joy, Braly 44 Sic 48:48.2 3 313 Wygal, Jack 44 Infinity 48:52.6 4 191 Mcphillips, Colin 40 Hobie 49:02.9 5 196 Meyler, David 44 Una 49:05.3 6 151 Kelley, Michael 49 Una 50:00.4 7 474 Misiewicz, Jim 48 Una 50:16.7 8 202 Mulholland, Kristi 44 Una 50:34.8 9 195 Meskauskas, John 42 Una 51:21.4 10 123 Harrell, Reid 41 Una 51:46.3 11 442 Paul, Tony 44 Una 52:25.3 12 169 Loftis, Rod 49 Una 52:26.6 13 294 Tupper, Burr 48 Una 52:28.0 14 464 Rose, Scott 49 Una 53:27.4 15 82 Drake, Todd 45 Una 55:49.5 16 268 Smith, Ben 40 Una 56:20.7 17 18 Baldogo, Raden 43 Una 56:23.9 18 137 Hoyer Nielsen, 45 Una 57:09.3 19 299 Vasquez, Steven 49 Una 57:36.1 20 104 Geyling, Rolf 48 Una 58:15.4 21 131 Hickmet, Nevvar 49 Una 58:31.4 22 445 Pollock, Adam 46 Una 58:43.2 23 13 Aro, Paul 46 Una 59:29.8 24 192 Meffe, Jason 40 Una 1:00:26.6 25 231 Reghitto, Luigi 41 Una 1:00:41.4 26 245 Rowntree, Jonathan 43 Una 1:04:45.5 27 290 Tran, Don 42 Una 1:06:19.3 28 49 Carey, Bill 44 Una 1:07:02.1 -- 306 Wadzynski, Zibi 42 Una DNF

Men 50-59 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 52 Carter, Rand 51 Una 48:49.8 2 77 Di Betta, Mick 52 Sup Atx / La Hue 48:58.3 3 147 Johnson, Ej 52 Una 49:56.4 4 28 Bernard, Bojan 53 Una 50:10.1 5 460 O'Hara, Johnny 52 Una 50:14.0 6 4 Alexiou, John 50 Una 50:18.8 7 482 Mcphail, Scott 53 Una 50:38.8 8 314 Wylde, Macrae 51 Una 53:48.1 9 71 Dean, David 57 Una 54:02.9 10 451 Allen, John 54 Una 55:39.6 11 166 Lester, Dave 58 Una 56:22.9 12 97 Fraser, Cameron 52 Una 57:25.1 13 132 Hill, Rich 53 Una 57:39.9 14 9 Anderson, Dave 54 Una 1:00:38.2 15 126 Harwood, Bryan 50 Una 1:00:41.7 16 31 Billets, Mike 58 Una 1:04:21.4 17 69 Dano, Kai 56 Una 1:06:19.6 18 17 Balaban, Jeff 59 Una 1:07:27.4 19 103 Geier, John 53 Una 1:08:21.2 20 444 Jean-Loup, Roldan- 52 Una 1:11:54.2 21 163 Lapekas, Joe 59 Una 1:15:41.5

Men 40-59 3 Mile DISTANCE Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 288 Tierney, Shawn 46 Una 32:25.7 2 96 Forcier, Tony 57 Una 32:34.3 3 192 Meffe, Jason 40 Una 32:37.9 4 217 Ohlmeyer, Drew 46 Una 37:24.6 5 263 Sinatra, Chris 48 Una 37:24.6 6 119 Hama, Milo 59 Una 37:34.2 7 133 Hoop, Rob 54 Una 38:19.3 8 444 Jean-Loup, Roldan- 52 Una 39:38.8 9 163 Lapekas, Joe 59 Una 41:23.5 10 103 Geier, John 53 Una 43:37.7 11 17 Balaban, Jeff 59 Una 46:09.9

Men 60+ 3 Mile DISTANCE Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 117 Hadfield, Tom 67 Una 39:29.7

Men 60+ 3 Mile TECHNICAL Open 14'

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 246 Rueter, Bob 60 Una 53:35.6 2 178 Marnati, Dale 63 Una 53:51.7 3 162 Lambrecht, Kenny 60 Una 55:40.2 4 23 Baumann, Jim 66 Una 59:06.5 5 88 Eyre, Robert 71 Una 1:03:43.0 6 111 Graebe, Gary 62 Una 1:06:42.0 7 15 Babcock, Bill 68 Una 1:09:29.3 8 220 Perna, Frank 77 Una 1:14:36.1

Men 17&U 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 438 Largemt, Levi 15 Una 1:02:42.0

Men 18-29 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 18-29 1 228 Rambo, Brandon 26 Riviera 47:26.0 2 200 Miyamoto, Mark 22 Fcs/404 50:24.9 3 66 Cunningham, Travis 25 Una 51:34.7 4 164 Lauletta, Yann 21 Una 51:57.0 5 204 Munch, Jared 23 Una 56:13.7 6 267 Smith, Lawrence Ka 27 Una 57:12.9 7 247 Russell, Martin 22 Una 59:32.1 8 292 Trotto, Andrew 27 Una 59:40.3 9 209 Nagler, Cameron 24 Una 1:00:21.2 10 149 Kahoonei, Kaliko 23 Una 1:05:17.7 -- 101 Gabriel, John 26 Una DNF

Men 30-39 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 30-39 1 461 David, Foster 34 Una 48:55.6 2 273 Springer, Seth 38 Una 51:17.0 3 207 Murphy, Chris 33 Una 53:51.1 4 128 Hedman, Alex 36 Una 57:34.9 5 53 Castile, Brendan 31 Una 57:40.1 6 62 Cooke, Ryan 32 Una 1:03:18.5 7 173 Malan, Adam 35 Una 1:08:29.9 8 24 Becker, Mike 39 Una 1:09:22.0

Men 40-59 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 40-59 1 52 Carter, Rand 51 Una 49:36.3 2 313 Wygal, Jack 44 Infinity 49:36.6 3 151 Kelley, Michael 49 Una 50:25.5 4 28 Bernard, Bojan 53 Una 50:43.1 5 448 Gavere, Dan 45 Starboard 50:51.4 6 147 Johnson, Ej 52 Una 51:07.5 7 474 Misiewicz, Jim 48 Una 51:15.7 8 74 Delgado Rospiglios 43 Una 51:33.0 9 4 Alexiou, John 50 Una 51:35.7 10 123 Harrell, Reid 41 Una 51:57.5 11 77 Di Betta, Mick 52 Sup Atx / La Hue 52:10.8 12 148 Joy, Braly 44 Sic 52:14.8 13 202 Mulholland, Kristi 44 Una 52:45.9 14 460 O'Hara, Johnny 52 Una 53:09.7 15 71 Dean, David 57 Una 53:43.3 16 54 Chalom, Alan 55 Una 53:59.2 17 442 Paul, Tony 44 Una 54:07.7 18 294 Tupper, Burr 48 Una 54:16.7 19 256 Shamlou, Shawn 45 Una 54:32.3 20 92 Fetter, Court 43 Una 54:59.1 21 195 Meskauskas, John 42 Una 55:09.5 22 121 Hammond, Chris 46 Una 55:11.4 23 70 Davis, Daniel 47 Una 55:30.7 24 114 Graham, Rob 50 Una 55:38.0 25 59 Clausse, Francois 46 Una 56:06.4 26 486 Donovan, Cletis 55 Una 56:51.7 27 137 Hoyer Nielsen, 45 Una 57:12.3 28 110 Goode, Dale 53 Una 57:26.1 29 57 Clark, Steve 53 Una 57:58.5 30 166 Lester, Dave 58 Una 58:06.9 31 84 Economos, Steve 45 Una 58:10.6 32 139 Iles, Terry 51 Una 58:21.4 33 299 Vasquez, Steven 49 Una 58:23.0 34 451 Allen, John 54 Una 59:38.0 35 47 Callender, Craig 47 Una 59:46.7 36 234 Rhyne, Jeremy 42 Una 1:00:07.2 37 13 Aro, Paul 46 Una 1:00:10.7 38 2 Adelhelm, Ron 58 Una 1:01:01.0 39 428 Lacher, Brent 43 Una 1:01:17.5 40 464 Rose, Scott 49 Una 1:01:19.0 41 97 Fraser, Cameron 52 Una 1:01:43.5 42 478 Russell, Patrick 58 Una 1:02:05.5 43 18 Baldogo, Raden 43 Una 1:02:15.1 44 231 Reghitto, Luigi 41 Una 1:02:16.6 45 314 Wylde, Macrae 51 Una 1:02:16.7 46 104 Geyling, Rolf 48 Una 1:05:18.6 47 109 Gonzalez, Jose 41 Una 1:05:57.1 48 445 Pollock, Adam 46 Una 1:06:24.9 49 31 Billets, Mike 58 Una 1:06:33.8 50 126 Harwood, Bryan 50 Una 1:08:23.2 51 29 Berriz, Armando 47 Una 1:09:36.2 52 64 Cuda, Scott 41 Una 1:11:17.1 53 185 Mcfadyen, Grant 46 Una 1:13:47.6 54 179 Martin, Neil 42 Una 1:13:55.4 55 219 Pereira, Francisco 45 Una 1:17:02.3 56 259 Simmons, Michael 48 Una 1:18:40.4 -- 306 Wadzynski, Zibi 42 Una DNF

Men 60-69 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 60-69 1 178 Marnati, Dale 63 Una 53:25.6 2 246 Rueter, Bob 60 Una 54:03.6 3 33 Bland, John 68 Una 55:23.3 4 23 Baumann, Jim 66 Una 58:03.0 5 162 Lambrecht, Kenny 60 Una 1:08:23.4 6 111 Graebe, Gary 62 Una 1:29:57.1

Men 70+ 6 Mile DISTANCE Open 14'

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 70+ 1 88 Eyre, Robert 71 Una 1:07:40.1 2 220 Perna, Frank 77 Una 1:28:33.0

Men 11-13 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ Finals 1 5 Allen, Cooper 11 Una 1:09:07.6 2 309 Whalen, Colin 12 Una 1:23:36.3

Men 14-17 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 130 Herrbach, Max 16 Una 1:01:02.2

Men 18-39 3 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 7 Andel, John 33 Una 31:32.6 2 86 Elfalan, Jonathan 33 Una 31:56.9 3 83 Eckert, Zack 31 Una 35:20.6 4 441 Duffy, Kory 27 Una 40:56.0

Men 18-39 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 140 Iocchi, Gionatan 29 Una 53:01.7 2 218 Peabody, David 25 Una 53:35.2 3 182 Mauer, Alex 28 Una 53:42.5 4 305 Vollmer, Mick 39 Una 54:51.3 5 7 Andel, John 33 Una 55:42.1 6 257 Shaw, Christian 24 Una 55:46.2 7 304 Voci, Ryan 37 Una 56:18.1 9 89 Farres, Fernando 30 Una 1:04:19.3 10 453 Frost, Spencer 26 Una 1:23:58.8

Men 40-59 3 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 1 Ackland, Brent 44 Una 35:28.3 2 75 Demarco, Robert 49 Una 37:59.0

Men 40+ 3 Mile TECHNICAL OPEN 12'6"

Name Age Team Finals ================================================================ 1 462 Arnstrong, Armie 44 Una 47:02.1 2 11 Araki, Takuji 41 Una 47:41.3 3 458 Parsons, Gary 55 Una 50:20.0 4 296 Van Dyck, Justin 47 Una 51:07.1 5 308 Walsh, John 40 Una 51:07.4 6 284 Szymanski, Brian 47 Sup Atx / La Hue 51:12.4 7 270 Smith, Gene Tarsan 54 Una 53:00.4 8 160 Lakos, Peter 47 Una 53:09.1 9 236 Richards, Michael 46 Una 53:09.9 10 116 Griffin, Rob 41 Una 53:42.7 11 46 Buzzelli, Pete 55 Una 54:19.6 12 187 Mcgrath, Bill 51 Una 54:57.6 13 291 Treiberg, Karl 54 Una 55:03.0 14 226 Pugh, Stephen 58 Una 59:08.1 15 58 Clark, John 48 Una 59:37.4 16 37 Bora, Dwayne 53 Una 59:40.3 17 188 Mckeague, John 51 Una 1:01:39.8 18 454 Zavala, Michael 45 Una 1:02:07.0 19 39 Bst, Carl 42 Una 1:04:14.4 20 483 Swanelamp, Tom 50 Una 1:04:36.1 21 75 Demarco, Robert 49 Una 1:06:04.6 22 177 Marinez, Jerry 55 Una 1:06:41.1 23 456 Willinski, Chris 55 Una 1:07:06.7 24 3 Agle, Travis 53 Una 1:08:02.3 25 315 Yanoschik, James 59 Una 1:10:21.0

Men 6 Mile DISTANCE PRONE UNLIMITED

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 439 Plsek, George 46 Una 47:43.5 2 251 Schade, Robert 54 Una 52:10.5 3 40 Buckingham, Wally 63 Una 1:00:27.2 4 281 Stk, Randy 59 Una 1:07:10.3

Men 6 Mile DISTANCE PRONE STOCK

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 20 Bark, Jack 21 Infinity 52:37.5 1000 2 206 Murphy, Brian 44 Una 52:40.0 900 3 434 First, Max 26 Una 52:52.4 825 4 224 Pingree, Ryan 41 Una 52:59.5 750 5 172 Lourens, Deon 49 Una 53:06.9 700 6 30 Berthet, Alexy 41 Sic 53:47.7 650 7 81 Doyle, Conor 26 Una 59:34.4 600

Men 3 Mile TECHNICAL PRO

=================================================================== Name Age Team Prelims H#Points =================================================================== Preliminaries 1 55 Ching, Danny 32 Fcs/404 19:36.6Q 1 2 278 Steinfath, Casper 22 Una 20:04.6Q 3 3 134 Hopper, Noa 16 Fcs/404 20:48.4Q 4 4 255 Schweitzer, Zane 22 Una 21:29.9Q 2 5 165 Lenny, Kai 23 Una 20:08.3Q 3 6 129 Helm, Ryan 41 Riviera 20:36.1Q 1 7 430 Baxter, Connor 21 Starboard 20:50.5Q 4 8 14 Arutkin, Arthur 18 Una 21:30.7Q 2 9 98 Freitas, Mo 18 Una 20:15.7Q 3 10 243 Rose, Brennan 26 Riviera 20:57.4Q 1 11 154 King, Thomas 31 Una 21:10.3Q 4 12 63 Cronsteadt, George 35 Sic 21:31.8Q 2 13 105 Ginella, Noa 21 Una 20:36.7Q 3 14 289 Titouan, Puyo 24 Starboard 21:14.5Q 1 15 293 Trout, Slater 20 Infinity 21:23.8Q 4 16 107 Gomez, Giorgio 19 Una 21:33.7Q 2 17 143 Jensen, Jayden 23 Una 20:58.9Q 3 18 216 O'Brian, Beau 32 Una 21:15.7Q 1 19 275 Stalla, Fernando 28 Una 21:23.9Q 4 20 152 Kerbox, Kody 21 Una 21:33.7Q 2 21 215 Obra, Bullet 25 Hobie 21:01.1Q 3 22 144 Jensen, Jake 21 Una 21:21.8Q 1 23 238 Rodriguez, Felipe 25 Riviera 21:26.5Q 4 24 61 Closier, Gregory 40 Una 21:34.1Q 2 25 436 Benoit, Carpentier 19 Una 21:02.7Q 3 26 287 Terrien, Eric 33 Una 21:24.2Q 1 27 235 Riccio, Josh 26 Una 21:34.3Q 4 28 106 Glynn, Chuck 27 Una 21:35.0Q 2 29 76 Dews, Lincoln 19 Sup Atx / La Hue 21:04.6Q 3 30 167 Letourneur, Martin 19 Hobie 21:29.2Q 1 31 115 Grant, Travis 32 Fcs/404 21:36.1Q 2 32 36 Booth, Michael 24 Una 21:56.2Q 4 33 159 Kurt, Byron 51 Una 21:06.6Q 3 34 141 Jackson, Paul 39 Una 21:29.6Q 1 35 485 Ingalls, Tucker 19 Una 21:40.7Q 2 36 260 Simonen, Jarkko 36 Una 22:27.9Q 4 37 158 Kosterlitz, Chase 29 Una 21:11.8Q 3 38 214 Nottag, Matt 20 Una 21:30.6Q 1 39 248 Russell, Daniel 18 Una 22:07.1Q 2 40 146 Jimenez, Javier 21 Una 22:47.9Q 4 29 41 32 Bing, Justin 26 Una 21:38.7q 1 42 500 Vaz, Caio 21 Una 21:39.1q 1 43 210 Napoleon, Riggs 17 Una 21:46.5q 3 44 34 Boehne, Dave 39 Infinity 21:47.5q 1 45 302 Verhoeven, Vincent 30 Una 22:28.4q 2 46 176 Margetts, Kelly 43 Sup Atx / La Hue 22:59.6q 4 47 180 Martins, Vinnicius 19 Una 23:05.4q 2 48 239 Roediger, Bernd 19 Una 23:07.1q 2 49 12 Arensman, Matt 23 Una 23:10.3q 2 50 285 Tavares, Michael 32 Una 23:30.3q 3 51 157 Kosinski, Peter 18 Starboard 23:32.9q 1 52 68 Dahlin, Kione 37 Una 23:33.6q 1 53 145 Jeremie, Mandin 40 Una 23:34.7q 1 54 301 Vaz, Ian 20 Una 23:36.4q 3 55 229 Rambo, Taylor 28 Una 23:38.9q 3 56 43 Burguiere, Cyril 36 Una 23:48.6q 4 57 283 Swezey Jr, William 26 Una 24:02.0q 4 58 468 Buillard, Niuhiti 23 Una 24:05.4q 3 59 311 Wild, Jay 35 Una 24:19.9q 4 60 197 Miller, Billy 30 Una 24:28.2q 1 61 286 Taylor, Corey 30 Una 24:33.7q 1 62 237 Ring, Karl 51 Infinity 24:35.7q 2 63 80 Donovan, James 24 Una 24:36.0 4 64 127 Hasay, Jedd 22 Una 24:54.4 3 65 95 Fletcher, Garrett 24 Una 25:00.0 3 66 181 Matero, Alex 41 Una 25:04.4 1 67 205 Murabayashi, Tomoy 37 Una 25:08.3 4 68 470 Fielder, Chance 43 Una 25:12.1 2 14 69 244 Rouys, Alexandre 29 Una 25:14.1 2 70 264 Sinkus, Stephen 40 Una 25:17.7 4 12 71 252 Scheel, Nick 16 Riviera 25:18.0 2 72 94 Fleming, Max 16 Una 25:19.0 4 11 73 295 Vaine, Jeramie 36 Una 25:22.5 4 74 481 Maldonado, Alex 39 Una 25:42.8 1 10 75 171 Look, Alex 17 Una 25:47.5 3 76 153 Kerbox, Buzzy 59 Una 25:49.1 3 77 87 Ellis, Rodney 42 Una 26:00.4 2 9 78 41 Buday, Tommy 39 Una 26:10.8 3 79 99 Fukayama, Masao 41 Una 26:50.3 2 8 80 60 Cleveland, Patrick 15 Hobie 27:07.3 4 7 81 449 Brackett, Joshua 13 Una 27:18.4 4 6 82 480 Kaneko, Kenny 27 Sic 27:35.7 4 83 437 Schmid, Brian 27 Una 27:43.5 3 5 84 48 Camhe, Mace 48 Una 27:57.1 1 85 72 Decoite, Talia 27 Riviera 28:22.2 2 23 86 233 Resnick, Taylor 34 Una 29:19.6 1 17 -- 38 Brink, Robbie 27 Una DNF 3 4 -- 142 James, Ryan 40 Una DNF 3 3 -- 35 Bonham, Connor 20 Una DNF 2 2

Men 3 Mile TECHNICAL PRO

=================================================================== Name Age Team Semis H#Points =================================================================== Semi-Finals 1 289 Titouan, Puyo 24 Starboard 16:54.5Q 1 2 278 Steinfath, Casper 22 Una 21:09.3Q 2 3 115 Grant, Travis 32 Fcs/404 17:20.8Q 1 4 165 Lenny, Kai 23 Una 21:13.7Q 2 5 32 Bing, Justin 26 Una 18:14.6Q 1 6 98 Freitas, Mo 18 Una 21:18.1Q 2 7 55 Ching, Danny 32 Fcs/404 18:15.8Q 1 8 143 Jensen, Jayden 23 Una 21:49.2Q 2 9 14 Arutkin, Arthur 18 Una 18:17.3Q 1 10 76 Dews, Lincoln 19 Sup Atx / La Hue 22:37.4Q 2 11 107 Gomez, Giorgio 19 Una 18:17.6Q 1 12 105 Ginella, Noa 21 Una 22:37.7Q 2 13 152 Kerbox, Kody 21 Una 18:21.3Q 1 14 480 Kaneko, Kenny 27 Sic 22:38.0Q 2 15 430 Baxter, Connor 21 Starboard 18:33.1Q 1 16 235 Riccio, Josh 26 Una 22:38.2Q 2 17 180 Martins, Vinnicius 19 Una 19:07.2Q 1 18 238 Rodriguez, Felipe 25 Riviera 22:38.6Q 2 19 129 Helm, Ryan 41 Riviera 19:08.1Q 1 20 134 Hopper, Noa 16 Fcs/404 22:38.6Q 2 21 255 Schweitzer, Zane 22 Una 19:10.3Q 1 22 36 Booth, Michael 24 Una 22:38.8Q 2 23 243 Rose, Brennan 26 Riviera 19:17.4Q 1 24 154 King, Thomas 31 Una 22:38.8Q 2 25 106 Glynn, Chuck 27 Una 19:25.5Q 1 26 215 Obra, Bullet 25 Hobie 22:38.8Q 2 27 167 Letourneur, Martin 19 Hobie 19:25.7Q 1 28 176 Margetts, Kelly 43 Sup Atx / La Hue 22:38.8Q 2 29 141 Jackson, Paul 39 Una 19:26.1Q 1 30 436 Benoit, Carpentier 19 Una 22:47.3Q 2 31 275 Stalla, Fernando 28 Una 19:26.9 1 95 32 216 O'Brian, Beau 32 Una 19:27.5 1 90 33 63 Cronsteadt, George 35 Sic 19:30.7 1 85 34 61 Closier, Gregory 40 Una 19:43.5 1 80 35 214 Nottag, Matt 20 Una 19:44.6 1 75 36 287 Terrien, Eric 33 Una 19:49.6 1 70 37 34 Boehne, Dave 39 Infinity 20:14.5 1 65 38 144 Jensen, Jake 21 Una 20:43.1 1 60 39 157 Kosinski, Peter 18 Starboard 21:41.2 1 55 40 12 Arensman, Matt 23 Una 21:41.3 1 50 41 485 Ingalls, Tucker 19 Una 22:47.9 2 49 42 68 Dahlin, Kione 37 Una 22:53.3 1 48 43 252 Scheel, Nick 16 Riviera 23:10.3 1 47 44 293 Trout, Slater 20 Infinity 23:18.6 2 46 45 500 Vaz, Caio 21 Una 23:36.6 1 45 46 311 Wild, Jay 35 Una 23:54.6 2 44 47 468 Buillard, Niuhiti 23 Una 24:09.4 2 43 48 301 Vaz, Ian 20 Una 24:42.4 2 42 49 229 Rambo, Taylor 28 Una 24:44.9 2 41 50 159 Kurt, Byron 51 Una 25:10.6 2 40 51 285 Tavares, Michael 32 Una 25:16.0 2 39 52 171 Look, Alex 17 Una 25:42.3 2 38 53 158 Kosterlitz, Chase 29 Una 26:44.3 2 37 54 41 Buday, Tommy 39 Una 26:58.2 2 36 55 95 Fletcher, Garrett 24 Una 27:13.5 2 35 -- 302 Verhoeven, Vincent 30 Una DNF 1

Men 3 Mile REPECHAGE PRO

========================================================================= Name Age Team Finals H# Points ========================================================================= Repechage 1 500 Vaz, Caio 21 Una 9:38.3 1 2 180 Martins, Vinnicius 19 Una 9:39.1 1 3 239 Roediger, Bernd 19 Una 9:42.0 1 31 4 302 Verhoeven, Vincent 30 Una 9:44.7 1 5 32 Bing, Justin 26 Una 9:47.2 1 6 34 Boehne, Dave 39 Infinity 9:48.5 1 7 68 Dahlin, Kione 37 Una 9:48.7 1 8 12 Arensman, Matt 23 Una 9:49.1 1 9 157 Kosinski, Peter 18 Starboard 9:49.6 1 10 252 Scheel, Nick 16 Riviera 9:50.2 1 11 213 Norman, Christophe 27 Una 9:50.2 1 12 244 Rouys, Alexandre 29 Una 9:52.9 1 13 13 237 Ring, Karl 51 Infinity 9:57.3 1 30 14 176 Margetts, Kelly 43 Sup Atx / La Hue 10:02.3 2 15 181 Matero, Alex 41 Una 10:04.4 1 15 16 87 Ellis, Rodney 42 Una 10:07.3 1 17 468 Buillard, Niuhiti 23 Una 10:11.6 2 18 480 Kaneko, Kenny 27 Sic 10:14.2 2 19 301 Vaz, Ian 20 Una 10:18.9 2 20 311 Wild, Jay 35 Una 10:20.2 2 21 145 Jeremie, Mandin 40 Una 10:21.5 1 28 22 286 Taylor, Corey 30 Una 10:23.8 1 27 23 229 Rambo, Taylor 28 Una 10:26.2 2 24 285 Tavares, Michael 32 Una 10:36.2 2 25 95 Fletcher, Garrett 24 Una 10:36.4 2 26 41 Buday, Tommy 39 Una 10:37.0 2 27 197 Miller, Billy 30 Una 10:46.5 1 26 28 171 Look, Alex 17 Una 10:55.6 2 29 153 Kerbox, Buzzy 59 Una 10:57.2 2 30 205 Murabayashi, Tomoy 37 Una 10:57.3 2 25 31 43 Burguiere, Cyril 36 Una 11:02.7 2 32 72 Decoite, Talia 27 Riviera 11:05.6 1 33 283 Swezey Jr, William 26 Una 11:12.4 2 34 48 Camhe, Mace 48 Una 11:50.2 1 35 295 Vaine, Jeramie 36 Una 12:13.3 2 36 80 Donovan, James 24 Una 12:18.1 2 19 37 127 Hasay, Jedd 22 Una 12:30.0 2 18 38 233 Resnick, Taylor 34 Una 13:57.6 1 17 -- 210 Napoleon, Riggs 17 Una DQ 2 16

Men 3 Mile TECHNICAL PRO FINAL

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 98 Freitas, Mo 18 Una 29:10.0 1000 2 278 Steinfath, Casper 22 Una 30:45.8 900 3 152 Kerbox, Kody 21 Una 30:45.9 825 4 430 Baxter, Connor 21 Starboard 30:47.8 750 5 115 Grant, Travis 32 Fcs/404 30:47.9 700 6 255 Schweitzer, Zane 22 Una 30:48.4 650 7 106 Glynn, Chuck 27 Una 31:17.5 600 8 167 Letourneur, Martin 19 Hobie 31:24.1 550 9 107 Gomez, Giorgio 19 Una 31:24.2 500 10 55 Ching, Danny 32 Fcs/404 31:52.5 450 11 176 Margetts, Kelly 43 Sup Atx / La Hue 32:07.8 425 12 235 Riccio, Josh 26 Una 32:11.0 400 13 238 Rodriguez, Felipe 25 Riviera 32:11.2 375 14 289 Titouan, Puyo 24 Starboard 32:11.7 350 15 105 Ginella, Noa 21 Una 32:15.5 325 16 165 Lenny, Kai 23 Una 32:23.3 300 17 215 Obra, Bullet 25 Hobie 34:00.0 275 18 76 Dews, Lincoln 19 Sup Atx / La Hue 34:00.0 250 19 32 Bing, Justin 26 Una 34:00.3 225 20 180 Martins, Vinnicius 19 Una 34:00.7 200 21 141 Jackson, Paul 39 Una 34:01.2 190 22 480 Kaneko, Kenny 27 Sic 34:01.3 180 23 154 King, Thomas 31 Una 34:11.7 170 24 36 Booth, Michael 24 Una 34:54.4 160 25 143 Jensen, Jayden 23 Una 35:04.2 150 26 243 Rose, Brennan 26 Riviera 35:04.6 140 27 436 Benoit, Carpentier 19 Una 35:07.6 130 28 14 Arutkin, Arthur 18 Una 40:24.0 120 -- 129 Helm, Ryan 41 Riviera DNF 110 -- 134 Hopper, Noa 16 Fcs/404 DQ 100

Men 6 Mile DISTANCE PRO

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 430 Baxter, Connor 21 Starboard 44:02.4 1000 2 55 Ching, Danny 32 Fcs/404 44:04.0 900 3 278 Steinfath, Casper 22 Una 44:11.4 825 4 144 Jensen, Jake 21 Una 44:12.0 750 5 115 Grant, Travis 32 Fcs/404 44:12.5 700 6 14 Arutkin, Arthur 18 Una 44:12.7 650 7 36 Booth, Michael 24 Una 44:15.0 600 8 98 Freitas, Mo 18 Una 44:30.6 550 9 106 Glynn, Chuck 27 Una 44:36.3 500 10 216 O'Brian, Beau 32 Una 44:42.7 450 11 152 Kerbox, Kody 21 Una 44:43.3 425 12 289 Titouan, Puyo 24 Starboard 44:43.7 400 13 63 Cronsteadt, George 35 Sic 44:45.7 375 14 167 Letourneur, Martin 19 Hobie 44:57.9 350 15 214 Nottag, Matt 20 Una 44:58.9 325 16 293 Trout, Slater 20 Infinity 45:06.4 300 17 165 Lenny, Kai 23 Una 45:06.9 275 18 275 Stalla, Fernando 28 Una 45:07.5 250 19 180 Martins, Vinnicius 19 Una 45:07.6 225 20 176 Margetts, Kelly 43 Sup Atx / La Hue 45:07.6 200 21 107 Gomez, Giorgio 19 Una 45:08.2 190 22 238 Rodriguez, Felipe 25 Riviera 45:21.0 180 23 235 Riccio, Josh 26 Una 45:21.3 170 24 480 Kaneko, Kenny 27 Sic 45:36.1 160 25 287 Terrien, Eric 33 Una 45:37.1 150 26 243 Rose, Brennan 26 Riviera 46:05.7 140 27 158 Kosterlitz, Chase 29 Una 46:07.2 130 28 143 Jensen, Jayden 23 Una 46:09.0 120 29 129 Helm, Ryan 41 Riviera 46:13.5 110 30 146 Jimenez, Javier 21 Una 46:13.6 100 31 215 Obra, Bullet 25 Hobie 46:13.9 95 32 255 Schweitzer, Zane 22 Una 46:14.3 90 33 76 Dews, Lincoln 19 Sup Atx / La Hue 46:16.1 85 34 61 Closier, Gregory 40 Una 46:28.0 80 35 295 Vaine, Jeramie 36 Una 46:29.3 75 36 205 Murabayashi, Tomoy 37 Una 46:49.7 70 37 468 Buillard, Niuhiti 23 Una 47:00.1 65 38 485 Ingalls, Tucker 19 Una 47:18.4 60 39 141 Jackson, Paul 39 Una 47:21.0 55 40 32 Bing, Justin 26 Una 47:33.7 50 41 470 Fielder, Chance 43 Una 47:37.2 49 42 154 King, Thomas 31 Una 47:47.3 48 43 12 Arensman, Matt 23 Una 47:49.0 47 44 41 Buday, Tommy 39 Una 47:54.0 46 45 244 Rouys, Alexandre 29 Una 48:53.1 45 46 68 Dahlin, Kione 37 Una 48:59.9 44 47 311 Wild, Jay 35 Una 49:00.4 43 48 43 Burguiere, Cyril 36 Una 49:01.1 42 49 145 Jeremie, Mandin 40 Una 49:04.5 41 50 87 Ellis, Rodney 42 Una 49:04.7 40 51 286 Taylor, Corey 30 Una 49:32.4 39 52 213 Norman, Christophe 27 Una 49:34.5 38 53 80 Donovan, James 24 Una 49:44.2 37 54 171 Look, Alex 17 Una 49:44.5 36 55 181 Matero, Alex 41 Una 49:45.0 35 56 159 Kurt, Byron 51 Una 50:36.1 34 57 95 Fletcher, Garrett 24 Una 50:51.6 33 58 127 Hasay, Jedd 22 Una 50:58.3 32 59 283 Swezey Jr, William 26 Una 51:00.0 31 60 248 Russell, Daniel 18 Una 51:19.4 30 61 285 Tavares, Michael 32 Una 51:45.5 29 62 260 Simonen, Jarkko 36 Una 51:50.7 28 63 440 Campbell, Brent 33 Una 52:59.8 27 64 437 Schmid, Brian 27 Una 53:17.8 26 65 481 Maldonado, Alex 39 Una 53:26.8 25 66 155 Knysh, Ryan 28 Una 53:46.1 24 67 38 Brink, Robbie 27 Una 53:59.1 23 68 197 Miller, Billy 30 Una 55:19.0 22 69 153 Kerbox, Buzzy 59 Una 56:33.6 21 70 44 Burke, Tim 47 Una 58:10.6 20

Men 6 Mile DISTANCE SUP UNLIMITED

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 298 Vargas, Jared 31 Una 50:04.1 2 258 Shoemaker, Scott 49 Una 50:07.5 3 277 Stavron, Mark 62 Una 1:03:27.8 4 79 Dominguez, Manny 51 Una 1:03:46.1 5 58 Clark, John 48 Una 1:06:33.8 6 312 Woods, Brian 51 Una 1:12:26.7

Men 3 Mile DISTANCE SURF +9

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 169 Loftis, Rod 49 Una 29:05.7 2 6 Alston, Erik 44 Una 31:10.7 3 280 Stinson, Rick 42 Una 31:53.9 4 266 Skelly, Michael 56 Una 33:21.8 5 122 Hansch, David 62 Una 35:04.7 6 223 Pighini, Mark 57 Una 35:30.5 7 307 Walsh, Gary 58 Una 37:48.6 8 261 Simpson, Peter 68 Una 40:49.8

Men 3 Mile DISTANCE INFLATEABLE

================================================================ Name Age Team Finals ================================================================ 1 156 Koerner, Chris 57 Una 35:04.3 2 269 Smith, Steve 57 Una 44:16.5

Men 3 Mile PRONE STOCK

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 206 Murphy, Brian 44 Una 34:27.4 1000 2 224 Pingree, Ryan 41 Una 34:32.1 900 3 243 Rose, Brennan 26 Riviera 35:37.0 825 4 77 Di Betta, Mick 52 Sup Atx / La Hue 35:58.9 750 5 20 Bark, Jack 21 Infinity 37:29.6 700 6 191 Mcphillips, Colin 40 Hobie 38:57.5 650 7 472 Dobrosielski, Cris 46 Una 39:00.7 600 8 225 Poynter, Sean 26 Starboard 39:48.3 550 9 434 First, Max 26 Una 40:03.8 500 10 78 Diederich, Scott 49 Hobie 40:47.7 450 11 249 Sage, Carleton 48 Una 48:03.5 425 12 227 Purmort, Andy 60 Una 49:09.0 400 -- 439 Plsek, George 46 Una FS -- 457 Wilinski, Chris 17 Una DNF -- 30 Berthet, Alexy 41 Sic DNF -- 244 Rouys, Alexandre 29 Una DNF

Women 3 Mile PRONE STOCK

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 328 Boring, Christina 25 Una 43:04.3 1000 2 374 Kuiken, Marisa 28 Una 44:55.9 900 3 356 Garcia, Julia 22 Fcs/404 48:09.8 825 4 350 Flynn, Lacie 31 Una 48:47.2 750 5 495 O'Brien, Dj 49 Una 51:35.0 700

Women 3 Mile TECHNICAL OPEN

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 1 416 Thomas, Kristin 52 Infinity 54:19.9 2 388 Morris, Kristy 38 Una 54:54.4 3 424 Yamamoto, Misako 42 Una 56:10.6 4 425 Yasu, Tomoe 48 Una 56:17.5 5 342 Cronsteadt, Heilan 32 Sic 56:46.4 6 349 Flinkman, Genna 28 Una 57:46.0 7 337 Clark, Alleanna 16 Una 58:06.3 8 385 Messina, Sarah 33 Riviera 58:22.0 9 411 Staples, Amy 45 Una 58:27.7 10 316 Adams, Maggie 53 Una 58:44.7 11 399 Rueter, Kim 45 Sup Atx / La Hue 59:21.4 12 386 Miesch-nie, Alley 43 Una 59:21.7 13 443 Suda, Jaecey 50 Una 59:57.8 14 447 Callaham, Sarah 29 Una 1:00:24.9 15 420 Vasquez, Rosemary 50 Una 1:01:04.0 16 365 Humboldt, Jennifer 42 Una 1:02:09.1 17 391 O'Malley, Erin 37 Una 1:02:38.7 18 368 Kaczmarek, Kristin 33 Una 1:02:39.5 19 338 Clark, Manya 48 Una 1:04:40.3 20 369 Kiley, Susie 42 Una 1:05:29.2 21 353 Gadsden, Tricia 39 Una 1:06:30.2 22 419 Tudyk, Tiffany 30 Una 1:09:46.7 23 376 Lapekas, Jordan 50 Una 1:10:31.5 24 393 Pelliteri, Gp 60 Una 1:16:47.2 25 459 Tihanyi, Izzy 49 Una 1:20:07.8 26 405 Schryer, Lily 12 Una 1:25:49.4

Men 3 Mile TECHNICAL OPEN

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 1 228 Rambo, Brandon 26 Riviera 46:08.8 2 462 Arnstrong, Armie 44 Una 47:02.1 3 461 David, Foster 34 Una 47:20.9 4 11 Araki, Takuji 41 Una 47:41.3 5 448 Gavere, Dan 45 Starboard 48:46.0 6 148 Joy, Braly 44 Sic 48:48.2 7 52 Carter, Rand 51 Una 48:49.8 8 273 Springer, Seth 38 Una 48:50.7 9 313 Wygal, Jack 44 Infinity 48:52.6 10 66 Cunningham, Travis 25 Una 48:53.3 11 77 Di Betta, Mick 52 Sup Atx / La Hue 48:58.3 12 191 Mcphillips, Colin 40 Hobie 49:02.9 13 196 Meyler, David 44 Una 49:05.3 14 164 Lauletta, Yann 21 Una 49:29.1 15 147 Johnson, Ej 52 Una 49:56.4 16 151 Kelley, Michael 49 Una 50:00.4 17 28 Bernard, Bojan 53 Una 50:10.1 18 460 O'Hara, Johnny 52 Una 50:14.0 19 474 Misiewicz, Jim 48 Una 50:16.7 20 4 Alexiou, John 50 Una 50:18.8 21 458 Parsons, Gary 55 Una 50:20.0 22 202 Mulholland, Kristi 44 Una 50:34.8 23 482 Mcphail, Scott 53 Una 50:38.8 24 200 Miyamoto, Mark 22 Fcs/404 50:39.8 25 296 Van Dyck, Justin 47 Una 51:07.1 26 308 Walsh, John 40 Una 51:07.4 27 284 Szymanski, Brian 47 Sup Atx / La Hue 51:12.4 28 195 Meskauskas, John 42 Una 51:21.4 29 123 Harrell, Reid 41 Una 51:46.3 30 67 Curtis, Corey 30 Una 51:48.2 31 442 Paul, Tony 44 Una 52:25.3 32 169 Loftis, Rod 49 Una 52:26.6 33 294 Tupper, Burr 48 Una 52:28.0 34 100 Gaash, Ran 32 Una 52:40.0 35 262 Simpson, Brett 30 Una 52:40.2 36 465 Hickman, Trent 36 Una 52:43.2 37 466 Lakos, Trevor 19 Una 52:49.2 38 270 Smith, Gene Tarsan 54 Una 53:00.4 39 140 Iocchi, Gionatan 29 Una 53:01.7 40 160 Lakos, Peter 47 Una 53:09.1 41 236 Richards, Michael 46 Una 53:09.9 42 464 Rose, Scott 49 Una 53:27.4 43 218 Peabody, David 25 Una 53:35.2 44 246 Rueter, Bob 60 Una 53:35.6 45 182 Mauer, Alex 28 Una 53:42.5 46 116 Griffin, Rob 41 Una 53:42.7 47 247 Russell, Martin 22 Una 53:46.1 48 314 Wylde, Macrae 51 Una 53:48.1 49 178 Marnati, Dale 63 Una 53:51.7 50 71 Dean, David 57 Una 54:02.9 51 46 Buzzelli, Pete 55 Una 54:19.6 52 62 Cooke, Ryan 32 Una 54:23.8 53 305 Vollmer, Mick 39 Una 54:51.3 54 187 Mcgrath, Bill 51 Una 54:57.6 55 291 Treiberg, Karl 54 Una 55:03.0 56 128 Hedman, Alex 36 Una 55:11.1 57 451 Allen, John 54 Una 55:39.6 58 162 Lambrecht, Kenny 60 Una 55:40.2 59 7 Andel, John 33 Una 55:42.1 60 257 Shaw, Christian 24 Una 55:46.2 61 82 Drake, Todd 45 Una 55:49.5 62 53 Castile, Brendan 31 Una 55:51.9 63 304 Voci, Ryan 37 Una 56:18.1 64 268 Smith, Ben 40 Una 56:20.7 65 166 Lester, Dave 58 Una 56:22.9 66 18 Baldogo, Raden 43 Una 56:23.9 67 137 Hoyer Nielsen, 45 Una 57:09.3 68 97 Fraser, Cameron 52 Una 57:25.1 69 299 Vasquez, Steven 49 Una 57:36.1 70 132 Hill, Rich 53 Una 57:39.9 71 104 Geyling, Rolf 48 Una 58:15.4 72 131 Hickmet, Nevvar 49 Una 58:31.4 73 198 Miller, Thomas 27 Una 58:35.8 74 445 Pollock, Adam 46 Una 58:43.2 75 23 Baumann, Jim 66 Una 59:06.5 76 226 Pugh, Stephen 58 Una 59:08.1 77 13 Aro, Paul 46 Una 59:29.8 78 58 Clark, John 48 Una 59:37.4 79 37 Bora, Dwayne 53 Una 59:40.3 80 192 Meffe, Jason 40 Una 1:00:26.6 81 9 Anderson, Dave 54 Una 1:00:38.2 82 231 Reghitto, Luigi 41 Una 1:00:41.4 83 126 Harwood, Bryan 50 Una 1:00:41.7 84 130 Herrbach, Max 16 Una 1:01:02.2 85 188 Mckeague, John 51 Una 1:01:39.8 86 454 Zavala, Michael 45 Una 1:02:07.0 87 24 Becker, Mike 39 Una 1:02:54.2 88 149 Kahoonei, Kaliko 23 Una 1:02:54.3 89 471 Hartnett, Matt 30 Una 1:02:54.4 90 173 Malan, Adam 35 Una 1:03:31.5 91 88 Eyre, Robert 71 Una 1:03:43.0 92 39 Bst, Carl 42 Una 1:04:14.4 93 89 Farres, Fernando 30 Una 1:04:19.3 94 31 Billets, Mike 58 Una 1:04:21.4 95 483 Swanelamp, Tom 50 Una 1:04:36.1 96 245 Rowntree, Jonathan 43 Una 1:04:45.5 97 446 Thomas, Ulisos 44 Una 1:05:46.3 98 83 Eckert, Zack 31 Una 1:06:01.9 99 75 Demarco, Robert 49 Una 1:06:04.6 100 290 Tran, Don 42 Una 1:06:19.3 101 69 Dano, Kai 56 Una 1:06:19.6 102 177 Marinez, Jerry 55 Una 1:06:41.1 103 111 Graebe, Gary 62 Una 1:06:42.0 104 49 Carey, Bill 44 Una 1:07:02.1 105 456 Willinski, Chris 55 Una 1:07:06.7 106 17 Balaban, Jeff 59 Una 1:07:27.4 107 3 Agle, Travis 53 Una 1:08:02.3 108 103 Geier, John 53 Una 1:08:21.2 109 5 Allen, Cooper 11 Una 1:09:07.6 110 15 Babcock, Bill 68 Una 1:09:29.3 111 315 Yanoschik, James 59 Una 1:10:21.0 112 444 Jean-Loup, Roldan- 52 Una 1:11:54.2 113 220 Perna, Frank 77 Una 1:14:36.1 114 163 Lapekas, Joe 59 Una 1:15:41.5 115 309 Whalen, Colin 12 Una 1:23:36.3 116 453 Frost, Spencer 26 Una 1:23:58.8 -- 306 Wadzynski, Zibi 42 Una DNF

Men 18-39 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 18-39 1 157 Kosinski, Peter 18 Starboard 51:03.1 2 140 Iocchi, Gionatan 29 Una 54:10.4 3 218 Peabody, David 25 Una 55:41.3 4 182 Mauer, Alex 28 Una 1:00:09.1 5 471 Hartnett, Matt 30 Una 1:03:09.6 6 303 Voas, Tyler 22 Una 1:06:02.3 7 65 Culuko, Jeremy 37 Una 1:06:27.8

Men 40+ 6 Mile DISTANCE OPEN 12'6"

======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 40+ 1 462 Arnstrong, Armie 44 Una 49:37.9 2 482 Mcphail, Scott 53 Una 51:54.5 3 308 Walsh, John 40 Una 53:05.3 4 296 Van Dyck, Justin 47 Una 53:22.1 5 458 Parsons, Gary 55 Una 53:25.0 6 208 Murphy, Jeremiah 43 Una 53:54.2 7 135 Howson, Robert 52 Una 55:35.3 8 270 Smith, Gene Tarsan 54 Una 55:55.1 9 160 Lakos, Peter 47 Una 55:59.3 10 187 Mcgrath, Bill 51 Una 56:57.8 11 25 Becker, John 56 Una 57:22.2 12 236 Richards, Michael 46 Una 58:02.8 13 291 Treiberg, Karl 54 Una 59:19.8 14 46 Buzzelli, Pete 55 Una 1:00:36.0 15 50 Caringi, Daryl 45 Una 1:01:07.6 16 184 Mccullough, Chris 47 Una 1:01:36.9 17 222 Picayo, Robert 40 Una 1:03:20.5 18 37 Bora, Dwayne 53 Una 1:03:29.0 19 177 Marinez, Jerry 55 Una 1:05:50.9 20 454 Zavala, Michael 45 Una 1:09:12.7 21 116 Griffin, Rob 41 Una 1:10:27.1 22 203 Muller, Stephen 66 Una 1:11:20.0 23 469 Cziko, Gary 63 Una 1:12:26.6 24 27 Bernard, Cliff 51 Una 1:18:36.9 25 19 Bannan, Jim 55 Una 1:21:37.0